Střevní mikrobiom

Diana Herbsová

Publikováno: 17 května, 2022256 slovcca. 1,3 min. čtení

Střevní mikrobiom je klíčový pro udržení zdraví a jeho nerovnováha může přispívat ke komplikacím. Během těhotenství dochází ke změnám střevního a vaginálního mikrobiomu🦠. Tyto změny mohou ovlivnit metabolismus maminky a zasahovat do metabolického a imunologického zdraví miminka.

Skládá se z tisíce druhů bakterií a ovlivňuje ho naše genetika🧬 a strava. Složení střevního mikrobiomu určuje množství energie, které získáme ze stravy.🍎Suplementace probiotiky💊 reguluje nevyvážené složení mikroflóry, které se může objevit například u žen s obezitou nebo diabetem.

Bylo zjištěno, že probiotika 🧫mají ochranou roli v rozvoji preeklampsie, gestačního diabetu mellitu, vaginálních infekcí, přibírání váhy matky a kojence👩🏼‍🍼a alergických onemocnění.

Výsledky jiné studie ukázaly, že užívání probiotik v době těhotenství může snížit glykémii nalačno, výskyt gestačního diabetu mellitu a preeklampsie a hladiny C-reaktivního proteinu.

Probiotika jsou obecně bezpečná a bylo prokázáno, že mají zdravotní přínosy u různých onemocnění. 🙏🏻

Váš Verra tým💕

Seznam použité literatury: Arango, Luisa F. Gomez, et al. “Probiotics and pregnancy.” Current diabetes reports 15.1 (2015): 567.Karen L. Lindsay, Colin A. Walsh, Lorraine Brennan & Fionnuala M. McAuliffe (2013) Probiotics in pregnancy and maternal outcomes: a systematic review, The Journal of Maternal-Fetal & Neonatal Medicine, 26:8, 772-778, DOI: 10.3109/14767058.2012.755166

Zajímá Vás, kdo stojí za Verrou?

Přečtěte si pár vět o společnosti Verra, a kdo tvoří její tým.

Produkt jako stvořený pro Vás a Vaše miminko.

Když přemýšlíte o miminku. Když se o něj snažíte a když už ho v bříšku máte.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.

Napište nám

Pomocí kontaktního formuláře nám můžete poslat dotaz.

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů