Rozhovor s Janou Sedlákovou

Diana Herbsová

Publikováno: 15 února, 2022692 slovcca. 3,5 min. čtení

Třem velmi inspirativním maminkám jsme položili čtyři otázky ohledně mateřství.

Druhou z těchto úspěšných žen je Jana Sedláková ❤️, právnička, advokátka a zakladatelka advokátní kanceláře SEDLAKOVA LEGAL.

(Kdyby někdo chtěl využít advokátku se skvělým a profesionálním přístupem, všemi deseti doporučujeme!😍)

1) Jak Vás v životě ovlivnil porod?

Porod je pro mě velice intimním a taky intenzivním zážitkem. Mám za sebou celkem 4, ze kterých mám 4 krásné děti. A každý z nich byl úplně jiný. První byl dlouhý, medikovaný, ale nakonec krásný zážitek – nic úžasnějšího, než když mi dali moje čerstvě narozené miminko, jsem nezažila. Byl tak úžasný! Druhý porod skončil akutní sekcí a z toho jsem si na chvíli odnesla nemalé trauma. A strach do života. Obecně mi ale všechny porody daly úplně jinou životní perspektivu – narození dítěte je zázrak a člověk pak vnímá celý svět úplně jinak. Přeskládá vám to priority. A tělo😊

 

2) Jakým způsobem jste v těhotenství upravila jídelníček?

Ve všech těhotenstvích jsem se snažila dbát na dostatek vitamínů, kyseliny listové a obecně na pestrou stravu tak, aby ten malý človíček ve mně dostával vše co potřebuje. Zároveň jsem se jídelníčkem snažila řešit některé těhotenské neduhy – a tedy mít dost vlákniny, tekutin, méně soli. Prostě zdravější životosprávu. I když nebudu dělat, že jsem nehřešila a třeba syrové ryby, když byly opravdu čerstvé, jsem si v poké nedala.

 

3) Co byste vzkázala ženám, které se o miminko snaží?

Všem bych vzkázala, že jim moc držím palce. A i když těhotenství není úplně vždycky to nejkrásnější období v životě ženy (tímto zdravím záchodovou mísu, mast na hemeroidy a spadlou nožní klenbu 😁), tak s humorem a trpělivostí se dá nejen přečkat, ale nakonec si ho i užít. Také bych jim ráda vzkázala, ať si to dělání těch dětí nezapomenou fakt užít. Jakmile se jim to povede, může se z toho stát nedostatková aktivita😁.

 

4) Jste maminka a zároveň partner advokátní kanceláře SEDLAKOVA LEGAL. Co byste vzkázala těm ženám, které mají během těhotenství a po porodu hodně práce. Jak to zvládnout? :)

Tak tady je každá rada drahá. Stres je něco, co ani mamince, ani miminku nesvědčí. Může blokovat otěhotnění. Může narušovat laktaci… A co si budeme – málo která práce, když se dělá naplno, je procházka zenovou zahradou. Každá máma by si tedy měla říct, co jí ještě stojí za to. A naučit se brát víc věci s nadhledem. Když nejde o život…😊 Na druhou stranu já jsem typ, který by měl mnohem víc stresu z toho, věnovat se jen miminku. Při třech dětech jsem rozjela tři firmy, otevřela dvě pobočky a se čtvrtým dítětem ještě spouštím neziskový projekt. A to jsem si po narození malé zakázala cokoliv dalšího podnikat. No a o 6 měsíců později mě chytly roupy. Nezblázním se z toho jen díky dobrému plánování, tolerantní rodině, skvělým kolegům a tomu, že mi ta práce přináší mnohem víc endorfinů než mi jich bere. Ale chce to super diář a starat se nejen o miminko, ale i o sebe, aby to vaše tělo a nervy vydržely!

 

Mnohokrát Janě děkujeme, že nám vtipně a s lehkostí zodpověděla všechny otázky!

Verra tým💕

Zajímá Vás, kdo stojí za Verrou?

Přečtěte si pár vět o společnosti Verra, a kdo tvoří její tým.

Produkt jako stvořený pro Vás a Vaše miminko.

Když přemýšlíte o miminku. Když se o něj snažíte a když už ho v bříšku máte.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.

Napište nám

Pomocí kontaktního formuláře nám můžete poslat dotaz.

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů