Publikováno: 19 dubna, 20221152 slovcca. 5,8 min. čtení

Počet spermií mužů se za posledních padesát let snížil téměř o polovinu. Zlepšení kvality spermatu, a tím i zvýšení pravděpodobnosti početí, lze docílit především dodržováním zdravé stravy🥗 a zdravého životního stylu🧘🏻. Proto jsme pro vás na základě nejnovějších klinických studií a ve spolupráci s odborníky👨🏻‍⚕️🩺připravili tento prémiový produkt.

L-karnitin působí jako kofaktor pro transport🚚 mastných kyselin s dlouhým řetězcem v mitochondrii🏭, usnadňuje oxidační procesy a zvyšuje produkci buněčné energie⚡️🔋. V podpoře mužské plodnosti (1)zlepšuje motilitu🤸🏻 (pohyblivost) spermií a snižuje hladiny ROS (reaktivních forem kyslíku) ve spermatu. Další studie rovněž naznačují, že L-karnitin zvyšuje pohyblivost a kvalitu spermií (2).

L-arginin je esenciální aminokyselina, která hraje důležitou roli v metabolismu dusíku jako meziprodukt močovinového cyklu. Je tedy nezbytný pro detoxikaci amoniaku. Ve klinické studii (3) po čtyřech měsících doplňování L-argininu zaznamenali zvýšené množství spermií, pohyblivost🤸🏻 a objem.

Pycnogenol je přírodní extrakt z borové kůry🌳, který zvyšuje množství morfologicky (tvarově) a funkčně normálních spermií (4). Zvyšuje objem, koncentraci a tvar (5). Kombinace L-argininu s Pycnogenolem je výhodná pro neplodné muže ke zlepšení kvality spermií a zároveň k zlepšení erektilních funkcí🍆 (6).

Koenzym Q10 je sloučenina rozpustná v tucích, jejíž hladiny úzce souvisí s celkovou oxidativní aktivitou, protože je součástí mitochondriálního🏭 dýchacího🫁 řetězce. Moduluje genovou expresi, buněčnou signalizaci, transport a metabolismus. U neplodných mužů st