Domů » Obchod » Verra Komplex po porodu

Verra Komplex po porodu

790,00 

Verra Komplex po porodu je prémiový doplněk stravy pro ženy po porodu na regeneraci, podporu kojení, růst vlasů a pro udržení normálního stavu pokožky.Produkt se postará o doplnění důležitých mikronutrientů po porodu a pomůže s nastartováním laktace. Také povzbudí růst vlasů a nehtů a příznivě ovlivní imunitní systém maminky a skrz mateřské mléko i miminka. Užíváním Komplexu po porodu doplníte své krevní řečiště potřebnými živinami, ale též zlepšíte stavbu mateřského mléka z hlediska mikroživin, tedy vitamínů a minerálů, které jsou pro kojence klíčové.

 

Popis produktu

Verra Komplex po porodu je prémiový doplněk stravy pro ženy po porodu na regeneraci, podporu kojení, růst vlasů a pro udržení normálního stavu pokožky.

Porod je velmi náročný proces, který je velkou zátěží jak pro miminko, tak i maminku. Po porodu je pro maminku důležité, aby doplnila důležité mikronutrienty, které spolu s krví při porodu ztratila. O to se postará náš Komplex po porodu, který svým jedinečným složením zároveň funguje jako galaktogog (podporuje přirozenou tvorbu mateřského mléka), povzbudí růst vlasů a nehtů a příznivě ovlivňuje imunitní systém maminky a skrz mateřské mléko i miminka. Užíváním Komplexu po porodu doplníte své krevní řečiště potřebnými živinami, ale též zlepšíte stavbu mateřského mléka z hlediska mikroživin, tedy vitamínů a minerálů, které jsou pro kojence klíčové.

Divoký chřest (asparagus racemosus) je již dlouhá léta považovaný za přírodní galaktogog. Divoký chřest, nazývaný šatavari, se v Indii po staletí užívá pro svůj galaktogenní efekt a je pro toto užití také zařazen do oficiálního ájurvédského lékopisu. Asparagus racemosus je však jiný druh chřestu, než s kterým se běžně setkáte v kuchyni (Asparagus officinalis). Kořen divokého chřestu obsahuje steroidní saponiny a flavonoidy, které jsou pravděpodobně zodpovědné za jeho galaktogenní efekt (podporující tvorbu mléka). Dle studie z roku 2011 Asparagus racemosus oproti kontrolní skupině signifikantně zvyšuje tvorbu prolaktinu, hormonu zodpovědného za tvorbu mateřského mléka 

Kinická studie 1 Klinická studie 2

Další galaktogenní složkou je Voluntas, který obsahuje kombinaci třech rostlin. Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum), ostropestřec mariánský (Silybum marianum L. Gaertn) a fenykl obecný (Foeniculum vulgare Mill) jsou známé přírodní galaktogogy a společně podporují zdravou produkci mateřského mléka.

Klinická studie 1 Klinická studie 2 Klinická studie 3

Vápník by měl tvořit velkou složku příjmu matky během těhotenství a těsně po porodu, aby chránil kosti matky, které mají v tomto období sklony k řídnutí. Zároveň je důležitý pro kojené dítě pro správný vývoj jeho skeletu.

Klinická studie 

Doplnění železa po porodu hraje zásadní roli v prevenci rozvoje anemie a snížení míry únavy matky. Navíc studie vydána v National Library of Medicine hovoří o spojitosti mezi anémií matky a nedostatkem mléka v ranných začátcích kojení. Pokud anémie matky přetrvává, může, dle studie, dojít až k úplnému ukončení kojení. Ke správnému metabolismu železa navíc přispívá vitamín A, který je též obsažený v Komplexu po porodu.

Studie

Vitamin A se podílí na udržení normálního stavu zraku, imunitního systému a pokožky.

Zinek přispívá k regeneraci po porodu, správnému fungování metabolismu a pro růst dítěte. Doplnění zinku může mít navíc pozitivní vliv na poporodní depresi.

Klinická studie

Kyselina listová se účastní tvorby DNA, je nezbytná pro vývoj kojence a pro zvýšení tvorby mléka.

Jód hraje důležitou roli v metabolismu a svůj význam má při raném vývoji a růstu nervové soustavy a dalších orgánů dítěte.

Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích. Ovlivňuje metabolismus vápníku a je proto důležitý pro správný růst kostí miminka.