Domů » Obchod » Plodnost Booster pro muže

Plodnost Booster pro muže

1.090,00 

Verra Booster pro muže byl na základě nejnovějších klinických studií sestaven tak, aby pomohl párům na cestě k miminku. Obsahuje nepostradatelné aminokyseliny, mikronutrienty, antioxidanty, Verra Bio Antioxidant Blend a stopové prvky, které dle nejnovějších klinických studií zlepšují kvalitu a množství spermatu, a tím zvyšují šanci na početí. Jednotlivé složky jsou v denní dávce obsaženy v množství, které vede ke zkvalitnění mužského reprodukčního zdraví. Vysoce vstřebatelné složky navíc dodají tělu nepostradatelné živiny v době plánování početí.

Základní informace

Počet spermií mužů se za posledních padesát let snížil téměř o polovinu. Zlepšení kvality spermatu, a tím i zvýšení pravděpodobnosti početí, lze docílit především dodržováním zdravé stravy a zdravého životního stylu. Proto jsme pro vás na základě nejnovějších klinických studií a ve spolupráci s odborníky připravili tento prémiový produkt.

PLODNOST Booster pro muže je vyvinut i vyroben v České republice z certifikovaných surovin. Produkt je kontrolován Státním zdravotním ústavem (SZÚ), jehož certifikace v blízké době budou na našich webových stránkách.

 

Složení

L-karnitin působí jako kofaktor pro transport mastných kyselin s dlouhým řetězcem v mitochondrii, usnadňuje oxidační procesy a zvyšuje produkci buněčné energie. V podpoře mužské plodnosti (1) zlepšuje motilitu (pohyblivost) spermií a snižuje hladiny ROS (reaktivních forem kyslíku) ve spermatu. Další studie rovněž naznačují, že L-karnitin zvyšuje pohyblivost a kvalitu spermií (2).

 

L-arginin je esenciální aminokyselina, která hraje důležitou roli v metabolismu dusíku jako meziprodukt močovinového cyklu. Je tedy nezbytný pro detoxikaci amoniaku. Ve klinické studii (3) po čtyřech měsících doplňování L-argininu zaznamenali zvýšené množství spermií, pohyblivost a objem. 

 

Pycnogenol je přírodní extrakt z borové kůry, který zvyšuje množství morfologicky (tvarově) a funkčně normálních spermií (4). Zvyšuje objem, koncentraci a tvar (5). Kombinace L-argininu s Pycnogenolem je výhodná pro neplodné muže ke zlepšení kvality spermií a zároveň k zlepšení erektilních funkcí (6).

 

Koenzym Q10 je sloučenina rozpustná v tucích, jejíž hladiny úzce souvisí s celkovou oxidativní aktivitou, protože je součástí mitochondriálního dýchacího řetězce. Moduluje genovou expresi, buněčnou signalizaci, transport a metabolismus. U neplodných mužů studie prokázaly, že mají nízké hladiny Koenzymu Q10. Jeho doplňování je spojené se zlepšením parametrů spermatu a antioxidačního stavu u mužů s idiopatickou oligoasthenoteratozoospermií (7).

 

Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích. V lidském těle má mnoho funkcí, podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k udržení normálního stavu kostí, činnosti svalů a funkci imunitního systému. V mužském reprodukčním systému studie demonstrují, že má příznivý vliv na kvalitu spermatu, konkrétně na jeho motilitu (pohyblivost) (8).

 

Zinek přispívá k normální hladině testosteronu v krvi a normální plodnosti a reprodukci. Dále přispívá k normální syntéze makroživin, bílkovin a DNA.

 

Vitamin C a E přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Dle studií existuje významná souvislost mezi suplementací antioxidantů a jedním nebo dvěma parametry spermatu a může vést ke zlepšení koncentrace spermií, motility, morfologie a někdy i integrity DNA (9).

 

Kyselina listová (B9) patří mezi ve vodě rozpustné vitamíny skupiny B. Koenzymy folátu hrají klíčovou roli v metabolismu jednouhlíkatých zbytků, při tvorbě nukleových kyselin a DNA. Protože se kyselina listová účastní mnoha biochemických procesů, rychle rostoucí a množící se buňky potřebují její dostatečný přísun. Dle studie z roku 2021 může nedostatek folátu způsobit poškození DNA spermií (10).

 

Selen je podstatným prvkem pro normální vývoj varlat, spermatogenezi, motilitu (pohyblivost) a funkci spermií. Selen přispívá k normální spermatogenezi a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Ve studii M. K. Moslemi zjistili že kombinace vitaminu E se selenem může zlepšit kvalitu spermatu nebo pomoci při dosažení normálního těhotenství (11)

 

Verra Bio Antioxidant BlendBorůvky, jablka, červená řepa, černý rybíz jsou plné důležitých antioxidantů. Oxidativní stres je způsoben nerovnováhou mezi ROS (reaktivní formy kyslíku) a antioxidanty, které jsou nezbytné v prevenci mnoha onemocnění. Autoři studie z roku 2020 zjistili, že antioxidanty zlepšují kvalitu spermatu. Mají vylepšit pohyblivost, množství a morfologii spermií (12).

 

Beta-karoten je provitamin vitaminu A, který je rovněž vysoce antioxidačně aktivní. Jeho funkce spočívá v boji proti volným radikálům. Ve studii z roku 2015 zjistili, že beta-karoten snižuje fragmentaci DNA a lipidovou peroxidaci ve spermiích skrz jeho antioxidační efekt (13).

 

 

Seznam použité literatury:

(1)  (Mongioi, L., Calogero, A. E., Vicari, E., Condorelli, R. A., Russo, G. I., Privitera, S., … La Vignera, S. (2016). The role of carnitine in male infertility. Andrology, 4(5), 80 0–807.doi:10.1111/andr.12191) 

(2) (Costa M, Canale D, Filicori M, D’lddio S, Lenzi A. L-carnitine in idiopathic asthenozoospermia: a multicenter study. Italian Study Group on Carnitine and Male Infertility. Andrologia. 1994 May-Jun;26(3):155-9. PMID: 8085668.)

(3) (Rahman, Abdul & Mohammed, Zaid & Hadi, Azzawi. (2019). The effect of L-Arginine of treatment for infertile men on semen parameters. 24. 2019. 10.25130/tjps.24.2019.081.)

(4) (Roseff SJ. Improvement in sperm quality and function with French maritime pine tree bark extract. J Reprod Med. 2002 Oct;47(10):821-4. PMID: 12418064.)

(5) (Stanislavov R, Rohdewald P. Sperm quality in men is improved by supplementation with a combination of L-arginine, L-citrullin, roburins and Pycnogenol®. Minerva Urol Nefrol. 2014 Dec;66(4):217-23. PMID: 25531191.)

(6) (Kobori, Yoshitomo & Suzuki, Keisuke & Iwahata, Toshiyuki & Shin, Takeshi & Sadaoka, Yuko & Sato, Ryo & Nishio, Kojiro & Yagi, Hiroshi & Arai, Gaku & Soh, Shigehiro & Okada, Hiroshi & Strong, Jeffry & Rohdewald, Peter. (2015). Improvement of seminal quality and sexual function of men with oligoasthenoteratozoospermia syndrome following supplementation with L-arginine and Pycnogenol®. Archivio Italiano di Urologia e Andrologia. 87. 190. 10.4081/aiua.2015.3.190.).

(7) (Alahmar AT. The impact of two doses of coenzyme Q10 on semen parameters and antioxidant status in men with idiopathic oligoasthenoteratozoospermia. Clin Exp Reprod Med. 2019;46(3):112-118. doi:10.5653/cerm.2019.00136)

(8) (De Angelis, C., Galdiero, M., Pivonello, C., Garifalos, F., Menafra, D., Cariati, F., … Pivonello, R. (2017). The role of vitamin D in male fertility: A focus on the testis. Reviews in Endocrine and Metabolic Disorders, 18(3), 285–305.doi:10.1007/s11154-017-9425-0)

(9) (Ahmadi S, Bashiri R, Ghadiri-Anari A, Nadjarzadeh A. Antioxidant supplements and semen parameters: An evidence based review. Int J Reprod Biomed. 2016;14(12):729-736.)

(10) (Wang W, Peng M, Yuan H, et al. Studying the mechanism of sperm DNA damage caused by folate deficiency. J Cell Mol Med. 2022;26(3):776-788. doi:10.1111/jcmm.17119).

(11) (Moslemi MK, Tavanbakhsh S. Selenium-vitamin E supplementation in infertile men: effects on semen parameters and pregnancy rate. Int J Gen Med. 2011;4:99-104. Published 2011 Jan 23. doi:10.2147/IJGM.S16275)

(12) (Ali, M., Martinez, M., & Parekh, N. (2020). Are antioxidants a viable treatment option for male infertility? Andrologia, e13644. doi:10.1111/and.13644)

(13) (Ghyasvand T, Goodarzi MT, Amiri I, Karimi J, Ghorbani M. Serum levels of lycopene, beta-carotene, and retinol and their correlation with sperm DNA damage in normospermic and infertile men. Int J Reprod Biomed. 2015;13(12):787-792.)

Dávkování a upozornění

Dávkování 6 kapslí denně s jídlem. Zapijte vodou 3 kapsle po snídani a 3
kapsle po obědě.
Upozornění Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek není určen
jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní
dávkování. Doplněk stravy. Skladujte v suchu. Chraňte před
vlhkem a přímým slunečním zářením. Vhodné pro vegany.
Nedoporučujeme kombinovat tento produkt již s dalším produkty
obsahující karnitin. Pro zdravé jedince.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Plodnost Booster pro muže“

Proč produkty Verra?

 • Prémiové ingredience

 • Vysoce vštrebatelné formy nutrientů

 • Full B-komplex

 • TiO2 free kapsle

 • Bio-aktivní formy vitaminu B9 a B12

 • Bez aditiv

Běžný potravinový doplněk

 • Nekvalitní ingredience

 • Nedostatečná vstřebatelnost vitaminů a mineralů

 • Kapsle s obsahem toxického barviva TiO2

 • Biologicky neaktivní formy nutrientů

 • Umělá plnidla a další zbytečná aditiva

Backed by science

Active vitamins

Full B-Complex

Vegan

Gluten free

GMO free

Soya free

Lactose free

No additives

Dopřejte svému tělu potřebné vitamíny a minerály

Jestli o miminku uvažujete, nebo se zatím nepoštěstilo, připravili jsme pro Vás prémiový komplex pro podporu mužské plodnosti.