Myo-inositol

Jedná se o důležitou látku během vývoje člověka ve všech jeho fázích včetně tvorby vajíčka u žen, neboli oogeneze. Podílí se na regulaci důležitých ženských hormonů FSH (folikuly-stimulující hormon) a TSH (thyroidy stimulující hormon).

Železo

Železo je v těhotenství nutné dostatečně doplňovat ke zvýšené tvorbě a potřebě červených krvinek matky, a také k tvorbě červených krvinek Vašeho miminka. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a podílí se na procesu dělení buněk, které významně probíhá v období embryogeneze (vývoje miminka).

Aktivní B-Complex

B-Complex je skupina vitamínu B1, B2, niacinu, B5, B6, biotinu, B9 a vitamínu B12, které přispívají k vyrovnanému energetickému metabolismu. Tyto látky pomohou ženě během těhotenství maximálne využít všechny živiny, které s potravou přijme.

Aktivní forma vitaminu B12

Methylkobalamin vstupuje do našeho těla bez nutnosti aktivace vitaminu. Nedostatek tohoto vitaminu může vést k neplodnosti. Dále je zodpovědný za krvetvorbu, což je nezbytný proces pro Vás i pro Vaše miminko.

Zinek

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu makroživin, tedy sacharidů, tuků a bílkovin, látek nezbytných pro správnou výživu a funkci Vás i Vašeho miminka.

Vitamin C a E

Antioxidanty vitamin C a vitamin E pomáhají chránit buňky před oxidativním stresem. Chrání tak naše tělo i tělo našeho miminka před škodlivými látkami.

Aktivní forma kyseliny listové

Methyltetrahydrofolát, vstupuje do našeho těla bez nutnosti aktivace vitaminu. Kyselina listová v aktivní formě přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství a podporuje zdravý vývoj nervové soustavy Vašeho miminka.

Selen

Selen příznivě ovlivňuje činnost štítné žlázy, jater a podporuje plodnost. Navíc podporuje antioxidační schopnosti našeho těla. Chrání nás před účinky volných radikálů a zvyšuje činnost imunitního systému.

Mangan

Mangan je součástí mnoha enzymů, které se účastní metabolismu živin, zapojují se do růstu kostí a chrupavek. Pokud má žena v těhotesntví nízký příjem manganu, může zapříčinit vrozené defekty plodu, či zpomalený růst miminka v děloze.

Jód

Jód je potřebný pro zdravý vývoj člověka. Přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy. Nedostatečný příjem jódu v těhotenství může být velmi rizikové zvláště u veganů.

Vitamin D

Vitamin D se podílí na procesu dělení buněk a přispívá k normální funkci imunitního systému. Klinické studie naznačují, že suplementace vitaminu D má na plodnost, těhotenství i kojení značný vliv.