Je bezpečné barvit si vlasy v těhotenství?

Diana Herbsová

Publikováno: 19 července, 2022324 slovcca. 1,6 min. čtení

Barvení🎨 vlasů je velmi oblíbené po celém světě🌎. Z tohoto důvodu se objevily obavy, zda je užití barev na vlasy během těhotenství bezpečné. Jak to tedy s barvením během těhotenství a kojení je?👀

Experimentální studie na zvířatech🐁 prokázaly riziko teratogenity způsobené některými chemickými látkami obsaženými v přípravcích na vlasy💇🏼‍♀️, pokud byly použity ve velmi vysokých📈 dávkách. Studie na lidech ukazují, že barvení vlasů vede jen k velmi malé absorpci škodlivých chemických látek pokožkou hlavy🩸 (pokud nedojde k popáleninám nebo abscesům na pokožce hlavy). Proto je nepravděpodobné, že se tyto chemické látky dostávají do placenty ve významném množství, které by způsobilo komplikace.

Studie z roku 2008 tvrdí, že 3 až 4 návštěvy kadeřníka během těhotenství nezvyšují riziko komplikací🤞🏻.

Studie z roku 2021 zjistila souvislost mezi barvením vlasů a nízkou porodní vahou miminka. Zvýšená pravděpodobnost dalších komplikací ale prokázána nebyla. Zároveň tvrdí, že není stoprocentně jisté, zda barvení vlasů má na plod vliv, či nikoliv.

Během kojení🧑🏼‍🍼 se předpokládá, že je barvení vlasů neškodné🙏🏻. Velmi málo chemických látek používaných v barvách na vlasy se dostává do krevního oběhu, tak je nepravděpodobné, že by se jejich významné množství dostalo do mateřského mléka🥛.

 

Verra tým💕

 

Seznam použité literatury:

Chua-Gocheco A, Bozzo P, Einarson A. Safety of hair products during pregnancy: personal use and occupational exposure. Can Fam Physician. 2008 Oct;54(10):1386-8. PMID: 18854462; PMCID: PMC2567273.

Shishavan, M. K, (2021). The Association of Hair Coloring During Pregnancy With Pregnancy and Neonatal Outcomes: A Cross-sectional Study. International Journal of Women’s Health and Reproduction Sciences. 9. 130-135. 10.15296/ijwhr.2021.23.

Zajímá Vás, kdo stojí za Verrou?

Přečtěte si pár vět o společnosti Verra, a kdo tvoří její tým.

Produkt jako stvořený pro Vás a Vaše miminko.

Když přemýšlíte o miminku. Když se o něj snažíte a když už ho v bříšku máte.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.

Napište nám

Pomocí kontaktního formuláře nám můžete poslat dotaz.

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů